Cestovní kancelář Marted s.r.o.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA
ID: 361152

Města a příroda západu USA **

Termín: 25.03. (Čt) - 05.04. (Po) 2021

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 54 990 Kč

Popis zajezdu
Program zájezdu:
1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles.
2. den LOS ANGELES
Celodenní prohlídka Los Angeles, o němž kdosi řekl, že připomíná nádor, který po hlcuje vše, co mu stojí v cestě. V Mek ce filmového průmyslu nás čeká návště va Chodníku slávy, premiérového kina Mann's Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně doporučujeme návštěvu zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.
3. den JOSHUA TREE
Prohlídka Národního parku Joshua Tree – strhující rezervace žulových skal, kaktusových zahrad a pitoreskních lesů juk krátkolistých. Přes Mohavskou poušť přejezd do Williamsu. Část cesty pojedeme po legendární Route 66, která jako první cesta spojila východ se západem USA. Nocleh ve Williams.
4. den GRAND CANYON
Odjezd k Velkému kaňonu – největší turistické atrakci státu Arizona a možná i celých Spojených států amerických. Fakultativně nejprve doporučujeme let nad touto gigantickou hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloub ce jednoho a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z mnoha překrásných vyhlídek, případ ně se vydáme na pěší výlet po okraji. Průjezd zemí navažských indiánů do Page u jezera Lake Powell. Nocleh v Page.
5. den MAGICKÝ BRYCE CANYON
Prohlídka jezera Lake Powell a mohutné přehrady Glen Dam vybudované na řece Colorado. Možnost návštěvy překrásného Antilopího kaňonu (fakultativně), jenž si získá srdce každého fotografa. Příjezd do NP Bryce Canyon. Tahle rezervace s rudými jehlany navažského vápence je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh v blízkos ti rezervace Bryce Canyon či v jeho blízkosti.
6. den ZION – LAS VEGAS
Průzkum Národního parku Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky. Podnikneme pěší výlet k některému ze zajímavých míst parku. Brzy odpoledne následuje přesun do Las Vegas – velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou vybraného kasina. Ve zbytku dne volný program za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů. Nocleh v Las Vegas.
7. den ÚDOLÍ SMRTI
Putování NP Údolí smrti s nejnižším (86 m pod úrovní moře) a také nejteplejším bodem západní po lo koule. V roce 1913 zde byla naměře na rekordní teplota 57 stupňů Celsia ve stínu, o jeden více bylo pouze v Libyi v roce 1936. Zkusíme se vžít do pocitů prvních pionýrů, kteří v tomto ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali ces tu do vysněné Kalifornie. Nocleh na trase.
8. den LESNÍ KATEDRÁLY SEQUOIA
Návštěva Národního parku Sequoia v pohoří Sierra Nevada s lesy obrovitých sek vojí. Kdo nikdy neviděl tyhle velikány o váze 600 tun, neuvěří vlastním očím. Sekvoje se dožívají 3200 let a hravě dorůstají téměř stametrové výšky. Král mezi králi – General Sherman Tree má v obvodu 32 metrů a váží neuvěřitelných 1385 tun. Nocleh ve Fresnu.
9. a 10. den SAN FRANCISCO
Přejezd do San Franciska. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatniků Haight-Ashbur - ry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní ob last Fisherman'sWharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se kabelovou tramvají cab le-car (fakultativně) a podnikneme plavbu v zátoce s výhledy na oba ma je státní mosty a na ostrov Alcatraz – pevnost a káznici, v níž byl vězněn obáva ný mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.
11. den SAN FRANCISCO – PRAHA
Dopoledne volný program ve městě. Odpoledne následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.
12. den PŘÍLET DO PRAHY
MOŽNOST PRODLOUŽENÍ
FlORIDA (Miami): příplatek: 23.000,- Kč/osoba/7x noc HAVAJ (Oahu): příplatek: 40.000,- Kč/osoba/7x noc
průvodce pouze okruh 505 / pobyt na Havaji bez delegáta, transfery v Miami/Havajských ostrovech nejsou v ceně, program zájezdu je ve vybraných termínech totožný se západní částí zájezdu EXO 580,
NÁRODNÍ PARK SEQUOIA Hlavní atrakcí rezervace Sequoia jsou bezesporu lesní katedrály sekvojí obrovských (sequoiadendron giganteum), které jsou nejmohutnějšími živoucími organismy planety. Kdo nikdy předtím neviděl tyhle obrovité stromy na vlastní oči, zůstane při pohledu na ně stát s otevřenými ústy. Sekvoje váží obvykle 600 tun, dorůstají do stametrové výšky a běžně se dožívají věku 3200 let. Více jak polovina těchto velikánů roste právě v rezervaci Sequoia. Štíhlejší příbuzné Redwoods na severním pobřeží Kalifornie jsou dokonce ještě o něco vyšší, ale ne tak robustní. Králem mezi králi je General Sherman Tree. Obvod jeho kmene je 32 metrů a jeho váhu odhadují přírodovědci na 1385 tun. Kromě člověka neexistuje nic, co by ohrožovalo existenci těchto sekvojí. Tlustá kůra je bezpečně chrání před požáry, hmyzem i parazitujícími houbami. Na překážku může být jen výška a váha, neboť mělký kořenový systém někdy neudrží hmotu dřevin. Strom se pak jednoduše vyvrátí.
Cena zahrnuje
Leteckou přepravu a letištní poplatky
10x ubytování kategorie 3* se snídaní
dopravu autobusy/mikrobusy/vozy
vstupy do národních parků
služby českého průvodce
plavbu v San Francisku ke Golden Gate Bridge
Cena nezahrnuje
fakultativní vstupy a výlety & stravování a spropitné
vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov
25.03. (Čt) - 05.04. (Po) 2021 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
základní cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-54 990 Kč
Vybrat termín
16.04. (Pá) - 27.04. (Út) 2021 - 12 dní, 11 nocí
základní cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-56 990 Kč
Vybrat termín
12.05. (St) - 23.05. (Ne) 2021 - 12 dní, 11 nocí
základní cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-3%57 990 Kč
Vybrat termín
04.06. (Pá) - 15.06. (Út) 2021 - 12 dní, 11 nocí
základní cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-11%57 990 Kč
Vybrat termín
08.07. (Čt) - 19.07. (Po) 2021 - 12 dní, 11 nocí
základní cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-7%61 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměUSA
MístoSpojené státy americké
HotelMěsta a příroda západu USA
základní cena zájezdu
Termín25.03.2021 - 05.04.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Eso Travel, a.s. IČO: 27957039
Cestovní kancelář Marted s.r.o.
Náměstí Svobody 528, 739 61, Třinec
IČO: 26820323
Spisová značka: C 25798 vedená
u rejstříkového soudu v Ostravě

 
Vytvářím objednávku...