Cestovní kancelář Marted s.r.o.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA
ID: 895905

Termín: 11.08. (Út) - 17.08. (Po) 2020

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Letecky / Katowice (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 31 890 Kč

Program

1.den
odlet z Katowic (Krakowa) do nejstarší metropole Norska (dříve nazývané Nidaros) královského Trondheimu, třetího největšího města Norska, obchodního a kulturního centra s bohatou historií. Zde se uchovávají korunovační klenoty Norska a zde jsou také korunováni norští králové dodnes. Nad hrobem zakladatele města krále Olafa stojí nejseverněji položená gotická katedrála na světě. Vedle stojící Arcibiskupský palác s Rytířským sálem, dnes částečně museum. Guvernérský palác je největší dřevěnou stavbou severu a občasným sídlem královské rodiny. Cestou k pevnosti nad městem Kristiansten Festing po nejznámějším mostě Gamle Bybro, se vám naskytne nejhezčí pohled na starou dřevěnou část města s obchody a sklady. Před přístavem stojí na ostrůvku zbytek staré pevnosti Munksholmen. 1. nocleh.
2.den
snídaně, dopolední volno v Trondheimu. V poledne odjezd autobusem do města na moři Kristiansundu, založeného Kristianem IV. a nazývaného též norské Benátky. Prohlídka města s přístavem s prodejem krevet, Klippfiskkjerringa (žena s treskou) – symbol města, strážní věž Varden s vyhlídkou, pozoruhodný kostel Kirkelandet Kirke...2. nocleh.
3.den
snídaně, trajektem mezi ostrovy Kristiansundu do Bremsnes odkud vede cesta typickou norskou přírodou až k Atlanterhavsveien (Atlantická cesta) dlouhé 8,274 km přes ostrovy, které spojují unikátní mosty s vyhlídkami na drsnou, ale nádhernou norskou přírodu. Zastávka v typické rybářské vesničce Bud s domy na kůlech, skaliskem plným racků, pevností Ergan… Pokračujeme do města růží a jazzu Molde, patřící k nejstarším obchodním centrům severní Evropy. Zdejší kraj rád navštěvoval Ibsen. Radnice se stovkami růží na střeše, socha Růžové Panny, symbol města saxofonista, moderní Molde Domkirke, vrch Varden s nádherným výhledem na moře s ostrovy, fjord a okolních 222 vrcholů. Cesta pokračuje tunelem pod Moldefjordem na ostrov Bolsøya, trajektem do Åfarnes a ubytování v okolí Åndalsnes, 3. nocleh.
4.den
snídaně, vystoupáme po legendární "Cestě Trollů" s 11 ostrými zatáčkami, a nádhernými vyhlídkami až nad vodopád Stigfoss a pak mezi skalními velikány zemí "nikoho" k malebnému Nordalsfjordu. Odtud trajektem z Linge do Eidsdalu, pak přes horský masiv a sjedeme "Cestou orlů" (Ørnesvingen) k nejznámějšímu norskému fjordu – Geirangerfjordu. Po zastávce v stejnojmenné vesničce u fjordu stoupání na vyhlídku Flydalsjuvet, zastávka u jezera Djuppvatnet. V případě pěkného počasí výjezd na Dalsnibbu (není v ceně) s úžasným pohledem z 1476 m na Geirangerský fjord se zaoceánskou lodí. Dále kolem jezer mezi skalami dnes už částečně zarostlými lišejníky do Strynu. 4. nocleh.
5.den
snídaně, odjezd přes Olden do Brigsdalu k největšímu ledovci Evropy (mimo Island) Jostedalsbreenu s nenáročnou pěší procházkou. Dále zajímavou horskou cestou do kraje Sognog Fjordane k největšímu a nejhlubšímu norskému fjordu Sognefjordu a trajektem z Dragsviku do Vangnes. Stylový dřevěný kostelík v Hoperstadu a stoupání na vyhlídku nad Sognefjord. Přes náhorní plošinu s úžasnými pohledy ke kaskádovému vodopádu Tvindefoss, příjezd do Vossu. 5. nocleh.
6.den
snídaně, zastávka u vodopádu Skjervefossen, dále úzkou cestou mezi skalami a Hardangerfjordem, zastávka u vodopádu Steindalfossen a pokračujeme do Bergenu. Prohlídka 2. největšího norského města mezi Byfjordem a Puddefjordem, kam se sjížděli už od 13. století obchodníci z celé Evropy. Řada památek: Bergenhus, Nykirke, malebné kupecké domy Bryggen (památka UNESCO), Mariakirke, Domkirke, Torget (nejen rybí trh), zajímavé Aquarium. Možný výjezd lanovkou na vrch Fløen nad městem s úžasnou vyhlídkou nejen na město, ale i ostrovy, oceán a hory. 6. nocleh.
7.den
snídaně, osobní volno v malebném Bergenu, v podvečer odlet do Katowic (Krakowa).
Cena zahrnuje
leteckou dopravu Katowice (Krakow) - Trondheim
Bergen - Katowice (Krakow) s příručním zavazadlem 10 Kg/osoba
6× ubytování se snídaní v hotelu nebo penzionu ve dvoulůžkových pokojích
transfery letiště-hotel-letiště
dopravu po Norsku
průvodce
letištní taxy a služby
bezpečnostní taxu
palivový poplatek.
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění včetně storna zájezdu za 490 Kč
vstupné do pamětihodností a na atrakce. Možnost dokoupení zavazadla k odbavení 20 kg za 1.990 Kč oba směry.
Slevy
Sleva 2 % ze základní katalogové ceny při objednání zájezdu do 31. 5.
11.08. (Út) - 17.08. (Po) 2020 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
L v 1/2 - lůžko dospělý (standardní)
Snídaně
Letecky/Katowice
-6%31 890 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNorsko
MístoNorsko
HotelZa krásami Norska
L v 1/2 - lůžko dospělý (standardní)
Termín11.08.2020 - 17.08.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Cestovní kancelář Marted s.r.o. IČO: 26820323
Cestovní kancelář Marted s.r.o.
Náměstí Svobody 528, 739 61, Třinec
IČO: 26820323
Spisová značka: C 25798 vedená
u rejstříkového soudu v Ostravě

 
Vytvářím objednávku...