Cestovní kancelář Marted s.r.o.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA
ID: 916383

Příběhy Ludvíka Bavorského

Termín: 15.08. (Po) - 16.08. (Út) 2022

Délka pobytu: 2 dny, 1 noc

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 3 490 Kč

Poloha
Ludvík II. Bavorský se nejvíce zasloužili o slávu bavorských staveb. Jeho pohádkové zámky jsou celosvětově známé a velmi oblíbené, a to nejen u dětí, ale i u mnoha umělců. Snad právě proto získal u mnohých přezdívku "pohádkový král". Byl velkým obdivovatelem Ludvíka XIV., o čem se přesvědčíte sami během návštěvy zámku Herrenchiemsee . Měl rád příběhy a nejvíce ho ke stavbám motivovala legenda o Lohengrinovi, ale i díla Richarda Wagnera. Pojeďte i vy prožít si svůj pohádkový příběh.
Program
1. den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne příjezd k novogotickému zámku Hohenschwangau, který sicece Ludvík II. nepostavil, ale prožil tu část svého života. Zde budete mít čas na prohlídku inteiéru a přilehlého okolí. Neuschwanstein, jehož přijetí i návštěvníků bývá někdy trocho kontroverzní. Jedni ho považují za naprostý kýč, druží za jeden z nejromantičtějších zámků světa. Zná ho snad každé dítě, neboť se stal předlohou pro Walta Dineyho. Zámek je obklopen nádhernou scenérií. Ludvík II. sem utíkal před lidmi a oddával se tu svým snům. Se stavbou se začalo roku 1868, a přestože se Ludvík II. topil v dluzích, na zámku skutečně nešetřil. Na stavbě pracovalo 300 dělníků a stavělo si i v noci a svitu lamp. Bylo zde více než dvě stě pokojů s horkovzdušným topením, teplá i studená voda a toalety se splachováním. Své sloužící přivolával elektrickým zvonkem a jídlo z kuchyně přepravovaly výtahem. K nejkrásnějším místnostem patří trůnní a hudební sál. V pracovně se nachází malá umělá jeskyně. V podvečer odjezd na ubytování.

2. den . Po snídani odjezd k zámku Linderhof, což je překrásný barokní zámek s umělou jeskyní. Je nejmenší ze tří staveb postavených bavorským králem Ludvíkem II. a zároveň jedinou z nich, která byla dokončena ještě za jeho života. Linderhof má ve srovnání s jinými místy celkově poněkud komorní atmosféru. Vlastně jen čtyři z místností jsou skutečně funkční. Krajinná zahrada pokrývá plochu asi 50 hektarů a je dokonale integrována do okolní alpské přírodní krajiny. V parku je rozmístěno několik budov různých typů. Dále v parku nalezneme umělé vodopády a funkční vodotrysk. Kolem oběda přejezd k zámku Herrenchiemsee. K samotnému zámku je nutné doplout parníkem, neboť se nachází na stejnojmenném ostrově. Budova byla postavena podle francouzského zámku Versailles. Umělci museli vycestovat do Francii, aby mohli originál studovat přímo na místě. Zrcadlová síň je zde delší, než ve Versailles. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.
Cena zahrnuje
Autobusovou dopravu
Služby průvodce
Cena nezahrnuje
Vstupy do objektů
Cestovní a úrazové pojištění
Nástup / Výstup
PRAHA - 1:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 1:45 ČERPACÍ STANICE OMV
PLZEŇ - 2:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 3:30 ČERPACÍ STANICE MOL, SVATÁ KATEŘINA


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.
15.08. (Po) - 16.08. (Út) 2022 - 2 dny, 1 nocStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu - Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Autobus
-3 490 Kč
Vybrat termín
26.09. (Po) - 27.09. (Út) 2022 - 2 dny, 1 noc
Cena za osobu - Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Autobus
-3 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNěmecko
MístoNeuschwanstein
HotelPříběhy Ludvíka Bavorského
Cena za osobu - Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín15.08.2022 - 16.08.2022
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Vega Tour, s.r.o. IČO: 62917072
Cestovní kancelář Marted s.r.o.
Náměstí Svobody 528, 739 61, Třinec
IČO: 26820323
Spisová značka: C 25798 vedená
u rejstříkového soudu v Ostravě

 
Vytvářím objednávku...